Hämta och lämna direkt via GoMore-appen. Se hur
Boka direkt och slipp vänta på bekräftelse från bilägare
Skicka en bokningsförfrågan för att hyra bilen.
Plats för upphämtning och återlämning
169 55 Råsunda
Bilen är parkerad på gatan i området · Du ser bilens exakta adress när bokningen är bekräftad.Funktioner
Extra utrustning
Du kan lägga till följande utrustning till din bokning:
Dan säger:
Flyttar nu bilen från SnappCar med 32 uthyrningar och 4,97 av 5 i snittbetyg på mig som uthyrare.
Fräsch, rymlig, stark och bränslesnål kombi med premiumpaket. Skön att åka långt i, stor nog att frakta möbler med. Logisk och enkel instrumentpanel tillsammans med automatlåda och fyrhjulsdrift gör bilen lättkörd. Har du kört t.ex. en Volvo innan så kommer du att känna igen dig. Stort lastutrymme, fällbara säten, genomlastningslucka och extra lastnät som även går att montera med fällda baksäten. O...
Flyttar nu bilen från SnappCar med 32 uthyrningar och 4,97 av 5 i snittbetyg på mig som uthyrare.
Fräsch, rymlig, stark och bränslesnål kombi med premiumpaket. Skön att åka långt i, stor nog att frakta möbler med. Logisk och enkel instrumentpanel tillsammans med automatlåda och fyrhjulsdrift gör bilen lättkörd. Har du kört t.ex. en Volvo innan så kommer du att känna igen dig. Stort lastutrymme, fällbara säten, genomlastningslucka och extra lastnät som även går att montera med fällda baksäten. Om du vill köra miljövänligt går det bra att tanka HVO100 förnybart biodrivmedel för riktigt låga utsläpp. Bilen servas enligt tillverkarens intervaller.
Utrustad med bland annat dragkrok, backkamera och parkeringssensorer bak och fram samt farthållare. Det finns två bälteskuddar som följer med vid hyra. AUX och Bluetooth-koppling för telefon. Bilen har boendeparkering för hela Solna, och dubbfria vinterdäck under vintersäsongen.
Takbox 430 L Packline BX Stream XL, 220 cm lång finns som tillbehör vid helghyra, 400 kr eller veckohyra 700 kr, därefter 100 kr per dag. I priset ingår montering och avmontering före och efter hyresperioden. Hyra av takbox måste bekräftas innan bokningen.
Trängselavgift och parkeringsavgifter betalas via Swish efter utcheckning. Rökfri bil som gått 13000-14000 mil.
Bilen har Keyless-funktion så du låser/låser upp bilen enkelt med GoMore-appen, och du checkar själv ut och in bilen när det passar dig. Nyckeln ligger i handskfacket och bilens exakta position syns i appen. Återlämnas på boendeparkering i Solna, Råsunda på parkering som är giltig i minst 48h.
Djur är tillåtna men ENDAST i bagageutrymmet och under förutsättning att de inte hårar, klöser eller lämnar andra spår eller doft.
Du kan förvänta dig en städad och fräsch bil invändigt och oftast även tvättad utvändigt. Det går också bra att utan kostnad använda biltvättsabbonemanget om det behövs, t.ex efter en längre hyra. Det gäller på OKQ8 - kör bara fram till tvätten så släpps du in då tvätten läser av registreringsnumret. OBS att biltvätt INTE funkar med takbox.