Om GoMore

Vi hjälper svenskarna att ordna roliga och miljövänliga resor genom samåkning och privat biluthyrning.

GoMore startades av Matias Møl Dalsgaard och Søren Riis 2005, då de studerade filosofi i Tyskland. Webbplatsen blev snabbt den ledande portalen för samåkning, och existerade i många år som ett sidoprojekt.

Under 2011 gick Lasse Gejl och Jacob Tjørnholm in som partners och GoMore återlanserades med ny teknologi. År 2013 investerade bland annat Jesper Buch i GoMore och teamet började arbeta på heltid.

Vi finns på:
Kompagnistræde 20C, 3. sal
1208 Köpenhamn K.
Danmark
Organisationsnummer: 5164096264

Customer Experience

Caroline Caroline Customer Experience Coordinator caroline@gomore.com
Josephine Josephine Customer Experience Coordinator josephine@gomore.com
Andreas Andreas Customer Care support@gomore.se
Drude Drude Customer Care support@gomore.se
Frederik Frederik Customer Care support@gomore.se
Magnus Magnus Customer Care support@gomore.se
Malte Malte Customer Care support@gomore.se
Marcus Marcus Customer Care support@gomore.se
Sofie Sofie Customer Care support@gomore.se
Jonas Nørgaard Jonas Nørgaard Customer Experience Team Leader norgaard@gomore.com
Frederik Frederik Customer Experience experience@gomore.se
Ida Ida Customer Experience experience@gomore.se
Julia Julia Customer Experience experience@gomore.se
Sofie Sofie Customer Experience experience@gomore.se
Viktor Viktor Customer Experience experience@gomore.se
Emma Emma Customer Experience experience@gomore.se
Mette Mette

Marknadsföring

Mikkel Marius Winther Mikkel Marius Winther CMO mikkel@gomore.com
Anna Abramishvili Anna Abramishvili Online Marketing Manager anna@gomore.com
Per Lyhne Løkkegaard Per Lyhne Løkkegaard Digital Designer per@gomore.com
Sonja Furu Sonja Furu Marketing Assistant sonja@gomore.com

Produktutveckling

Frederik Nellemann Frederik Nellemann Chief Product Officer (CPO) frederik@gomore.com
Alexander Varney Alexander Varney Product Designer
Andrew Mcveigh Andrew Mcveigh Clojure Developer
Benjamin Ottensten Benjamin Ottensten Product Designer
Danni Stjernegård Danni Stjernegård iOS Developer
Helder Almeida Helder Almeida Product Designer
Jacob Tjørnholm Jacob Tjørnholm Rails/Clojure Developer jacob@gomore.com
Jorge Castillo Jorge Castillo Android Developer
Juan Ramón González Juan Ramón González Android Developer
Rémi Gattaz Rémi Gattaz DevOps
Simon Carstensen Simon Carstensen Frontend Developer
Sylvain Fay-Châtelard Sylvain Fay-Châtelard iOS Developer
Thomas Kristensen Thomas Kristensen Rails/Clojure Developer

Administration

Matias Møl Dalsgaard Matias Møl Dalsgaard CEO / Co-Founder
Søren Riis Søren Riis Co-Founder
Ann Boström Ann Boström Market Manager SE
Åsmund Hogstad Åsmund Hogstad Market Manager NO aasmund@gomore.com
Klara Bergkvist Klara Bergkvist Growth & Customer Experience
Manager NO/SE
klara@gomore.com
Gunhild Zacher Tibu Gunhild Zacher Tibu Executive Assistant gunhild@gomore.com
Lukas Paulikas Lukas Paulikas Financial Controller
Maria Sølvtofte Maria Sølvtofte Office Assistant
Johannes Bertoft Johannes Bertoft Market Assistant
Tina Desiré Tina Desiré Marketing Assistant
Din browser är inte uppdaterad

Uppdatera din browser för att se hemsidan korrekt Uppdatera min browser nu

×