Om GoMore

Vi hjälper svenskarna att ordna roliga och miljövänliga resor genom samåkning och privat biluthyrning.

GoMore startades av Matias Møl Dalsgaard och Søren Riis 2005, då de studerade filosofi i Tyskland. Webbplatsen blev snabbt den ledande portalen för samåkning, och existerade i många år som ett sidoprojekt.

Under 2011 gick Lasse Gejl och Jacob Tjørnholm in som partners och GoMore återlanserades med ny teknologi. År 2013 investerade bland annat Jesper Buch i GoMore och teamet började arbeta på heltid.

Vi finns på:
Kompagnistræde 20C, 3. sal
1208 Köpenhamn K.
Danmark
Organisationsnummer: 5164096264

Customer Experience

Josephine Josephine Ahlefeldt-Laurvig Customer Experience Manager josephine@gomore.com
Frederik Frederik Kibsgaard Customer Care Team Leader kibsgaard@gomore.com
Andreas Andreas Customer Care support@gomore.se
Drude Drude Customer Care support@gomore.se
Magnus Magnus Customer Care support@gomore.se
Malte Malte Customer Care support@gomore.se
Marcus Marcus Customer Care support@gomore.se
Sofie Sofie Customer Care support@gomore.se
Frederikke Frederikke Customer Care support@gomore.se
Jonas Jonas Nørgaard Customer Experience Team Leader norgaard@gomore.com
Ida Ida Customer Experience experience@gomore.se
Julia Julia Customer Experience experience@gomore.se
Viktor Viktor Customer Experience experience@gomore.se
Emma Emma Customer Experience experience@gomore.se
Kian Kian Customer Experience experience@gomore.se
Mette Mette

Marknadsföring

Mikkel Marius Mikkel Marius Winther CMO mikkel@gomore.com
Anna Anna Abramishvili Online Marketing Manager anna@gomore.com
Per Per Lyhne Løkkegaard Digital Designer per@gomore.com
Sonja Sonja Furu PR & Communications sonja@gomore.com
Joachim Joachim Niclasen Copywriter joachim@gomore.com

Produktutveckling

Frederik Frederik Nellemann Chief Product Officer (CPO) frederik@gomore.com
Alexander Alexander Varney Product Designer
Andrew Andrew Mcveigh Clojure Developer
Benjamin Benjamin Ottensten Product Designer
Danni Danni Stjernegård iOS Developer
Hélder Hélder Almeida Product Designer
Jacob Jacob Tjørnholm Rails/Clojure Developer jacob@gomore.com
Jorge Jorge Castillo Android Developer
Juan Juan Ramón González Android Developer
Rémi Rémi Gattaz DevOps
Simon Simon Carstensen Frontend Developer
Sylvain Sylvain Fay-Châtelard iOS Developer
Thomas Thomas Kristensen Rails/Clojure Developer
Michael Michael Skiba iOS Developer

Administration

Matias Matias Møl Dalsgaard CEO / Co-Founder
Søren Søren Riis Co-Founder
Ann Ann Boström Market Manager SE
Åsmund Åsmund Hogstad Market Manager NO aasmund@gomore.com
Klara Klara Bergkvist Growth & Customer Experience
Manager NO/SE
klara@gomore.com
Gunhild Gunhild Zacher Tibu Executive Assistant
People & Culture Manager
gunhild@gomore.com
Lukas Lukas Paulikas Financial Controller
Maria Maria Sølvtofte Office Assistant
Johannes Johannes Bertoft Market Assistant
Philip Philip Smedegaard Business Analyst
Din browser är inte uppdaterad

Uppdatera din browser för att se hemsidan korrekt Uppdatera min browser nu

×