Om GoMore

Vi hjälper svenskarna att ordna roliga och miljövänliga resor genom samåkning och privat biluthyrning.

GoMore startades av Matias Møl Dalsgaard och Søren Riis 2005, då de studerade filosofi i Tyskland. Webbplatsen blev snabbt den ledande portalen för samåkning, och existerade i många år som ett sidoprojekt.

Under 2011 gick Lasse Gejl och Jacob Tjørnholm in som partners och GoMore återlanserades med ny teknologi. År 2013 investerade bland annat Jesper Buch i GoMore och teamet började arbeta på heltid.

Vi finns på:
Kompagnistræde 20C, 3. sal
1208 Köpenhamn K.
Danmark
Organisationsnummer: 5164096264

Customer Care

Mette Wind Meyhoff Mette Wind Meyhoff Customer Care Manager mette@gomore.com
Caroline Boisen-Thøgersen Caroline Boisen-Thøgersen Customer Care Team Leader caroline@gomore.com
Andreas Bjørn Thomsen Andreas Bjørn Thomsen Customer Care support@gomore.se
Clara Oxholm Clara Oxholm Customer Care support@gomore.se
Magnus Dalsgaard Magnus Dalsgaard Customer Care support@gomore.se
Malte Cats-Abildgaard Malte Cats-Abildgaard Customer Care support@gomore.se
Viktor Panjeskovic Viktor Panjeskovic Customer Care support@gomore.se
Frederik Kibsgaard Frederik Kibsgaard Customer Care support@gomore.se

Customer experience

Jonas Nørgaard Jonas Nørgaard Team Leader norgaard@gomore.com
Frederik Hedelund Frederik Hedelund Customer Experience experience@gomore.se
Julia Levy Julia Levy Customer Experience experience@gomore.se
Sofie Skovsgaard Mogensen Sofie Skovsgaard Mogensen Customer Experience experience@gomore.se
Viktor Restofte Viktor Restofte Customer Experience experience@gomore.se

Marknadsföring

Mikkel Marius Winther Mikkel Marius Winther CMO mikkel@gomore.com
Anna Abramishvili Anna Abramishvili Online Marketing Manager anna@gomore.com
Per Lyhne Løkkegaard Per Lyhne Løkkegaard Digital Designer per@gomore.com
Sonja Furu Sonja Furu Communication Intern
Stina Amnebjerg Stina Amnebjerg Market Assistant SE stina@gomore.com
Astrid Rynning Astrid Rynning Market Assistant NO astrid@gomore.com

Produktutveckling

Frederik Nellemann Frederik Nellemann Product Owner frederik@gomore.com
Alexander Varney Alexander Varney Product Designer
Benjamin Ottensten Benjamin Ottensten Product Designer
Danni Stjernegård Danni Stjernegård iOS Developer
Helder Almeida Helder Almeida Product Designer
Jacob Tjørnholm Jacob Tjørnholm Rails/Clojure Developer jacob@gomore.com
Jesper Kjeldgaard Jesper Kjeldgaard Android Developer
Simon Carstensen Simon Carstensen Frontend Developer
Sylvain Fay-Châtelard Sylvain Fay-Châtelard iOS Developer
Thomas Kristensen Thomas Kristensen Rails/Clojure Developer

Administration

Matias Møl Dalsgaard Matias Møl Dalsgaard CEO / Co-Founder
Søren Riis Søren Riis Co-Founder
Ann Boström Ann Boström Market Manager SE ann@gomore.com
Åsmund Hogstad Åsmund Hogstad Market Manager NO aasmund@gomore.com
Gunhild Zacher Tibu Gunhild Zacher Tibu Executive Assistant gunhild@gomore.com
Lukas Paulikas Lukas Paulikas Financial Controller
Maria Sølvtofte Maria Sølvtofte Office Assistant
Din browser är inte uppdaterad

Uppdatera din browser för att se hemsidan korrekt Uppdatera min browser nu

×