Om GoMore

Vi hjälper svenskarna att ordna roliga och miljövänliga resor genom samåkning och privat biluthyrning.

GoMore startades av Matias Møl Dalsgaard och Søren Riis 2005, då de studerade filosofi i Tyskland. Webbplatsen blev snabbt den ledande portalen för samåkning, och existerade i många år som ett sidoprojekt.

Under 2011 gick Lasse Gejl och Jacob Tjørnholm in som partners och GoMore återlanserades med ny teknologi. År 2013 investerade bland annat Jesper Buch i GoMore och teamet började arbeta på heltid.

Vi finns på:
Kompagnistræde 20C, 3. sal
1208 Köpenhamn K.
Danmark
Organisationsnummer: 5164096264

Customer Experience

Josephine Josephine Ahlefeldt-Laurvig Customer Experience Manager josephine@gomore.com
Frederik Frederik Kibsgaard Customer Care Team Leader kibsgaard@gomore.com
Jonas Jonas Nørgaard Customer Experience Team Leader norgaard@gomore.com
Magnus Magnus Leasing Specialist magnus@gomore.com
Emil Emil Customer Care support@gomore.se
Marcus Marcus Customer Care support@gomore.se
Sofie Sofie Customer Care support@gomore.se
Emma Emma Customer Experience experience@gomore.se
Filippa Filippa Customer Experience support@gomore.se
Ida Ida Customer Experience experience@gomore.se
Nikolaj Nikolaj Customer Experience experience@gomore.se
Viktor Viktor Customer Experience experience@gomore.se
Søren Søren Sales Assistant soren.fantini@gomore.com

Marknadsföring

Anna Anna Abramishvili Online Marketing Manager anna@gomore.com
Tobias Tobias Frandsen Thorup Media Manager tobias@gomore.com
Sigrid Sigrid Bryndorf Communications Assistant sigrid@gomore.com

Produktutveckling

Frederik Frederik Nellemann Chief Product Officer (CPO) frederik@gomore.com
Alexander Alexander Varney Product Designer
Benjamin Benjamin Ottensten Product Designer
Danni Danni Stjernegård iOS Developer
David David Conroy Frontend Developer
Jacob Jacob Tjørnholm Rails/Clojure Developer jacob@gomore.com
Juan Juan Ramón González Android Developer
Rémi Rémi Gattaz DevOps
Sylvain Sylvain Fay-Châtelard iOS Developer
Thomas Thomas Kristensen Rails/Clojure Developer
Tom Tom Kile Hartshorn Head of Design
Michael Michael Skiba iOS Developer

Administration

Matias Matias Møl Dalsgaard CEO / Co-Founder
Søren Søren Riis Co-Founder
Thomas Thomas Christensen Chief Commercial Officer
Klara Klara Bergkvist Market Manager Norway & Sweden klara@gomore.com
Lukas Lukas Paulikas Financial Manager
Maria Maria Sølvtofte Office Assistant
Johannes Johannes Bertoft Market Assistant
Stina Stina Amnebjerg Market Assistant
Jeppe Jeppe Tranekær Nielsen Business development intern
Din browser är inte uppdaterad

Uppdatera din browser för att se hemsidan korrekt Uppdatera min browser nu

×